Lidová řemesla  Kohoutov 2012  se konají v již tradičním termínu, tj. druhou sobotu v srpnu, která letos vychází na 11. 8. 2012  v době od 9 do 17 hodin.

Těšit se letos můžete  přibližně na 200 keramiků, dráteníků, košíkářů, sklářů, kovářů, krajkářů, pekařů, cukrářů, řezbářů, malířů, sedlářů, papírníků a jiných řemeslníků, ovládajících mnoho dalších rukodělných technik. Mnozí z nich vám svoje dovednosti samozřejmě budou po celou dobu konání akce předvádět. Stánky s občerstvením budou rozmístěny po celé trase s většími občerstvovacími uzly u obou pódií s hudební produkcí.

Pódia s hudební produkcí  budou umístěna jako při loňském ročníku v parčíku naproti Penzionu Kohoutov (hlavní pódium)  a naproti bytovce Okal (vedlejší pódium). Hudbou nás letos potěší například: dechová hudba Podzvičinka; romská kapela Čilágos; country kapela Pěna; zpěvačka Kamila Nývltová se svojí skupinou;  Creedance revival; příznivci tradiční irské a skotské hudby se mohou těšit na kapelu Alastair a další.

Další kulturní program budou představovat  2 loutková divadla se svým programem, projížďky na koních, představení rytířů mladých i profesionálních, historická střelnice, dětská skákadla, skluzavka, nově i představení dřevorubecké show Eurojack. Již tradičně proběhne v rámci akce i soutěž o nejhezčího Kohouta okresu Trutnov.

V kostele Nanebevzetí p. Marie  se v 11 hodin uskuteční  poutní Mše Svatá.

Vstupné  činí 100,- Kč, děti do 15 let, důchodci nad 70 let a zdravotně postižení mají vstup zdarma.

Vstupné nebudou platit také trvale bydlící obyvatelé Kohoutova, kterým budou volné (barevně odlišené) vstupenky doručeny pořadatelem do vlastních rukou, případně do poštovních schránek. Vstupenkou budou opět osvědčené vinylové pásky s potiskem odlišných barev než v loňském ročníku.

Jako každoročně bych vás všechny chtěl upozornit na tradiční  úplné uzavření  silnice, vedoucí obcí a to na 11. 8. 2012 od 7 do 19 hodin. Žádáme proto všechny, aby si příjezdy a odjezdy, případně návštěvy příbuzných či přátel zorganizovali buď s dostatečným předstihem, nebo počítali s odstavením vozidel na parkovištích, řízených pořadateli. Pořádkovou službu bude zajišťovat Městská policie Dvůr Králové nad Labem.

Na  akci  obec  získala  dotaci  z Královéhradeckého kraje –  regionální rozvoj a kultura.  Logo Královéhradeckého kraje - barevné

Nezbývá mi, než nám všem popřát krásné léto, dovolenou bez úrazů, lesy plné hub a pokud možno letošní Lidová řemesla bez deště.

Pavel Horáček