Vážení spoluobčané Kohoutova, vážení chataři a chalupáři,

dovolte mi krátké ohlédnutí za již 18.ročníkem akce LIDOVÁ ŘEMESLA KOHOUTOV 2012, která se konala v sobotu 11.8.2012. Vzhledem k předcházejícím dvěma deštivým ročníkům jsme už týdny před akcí samotnou s obavami sledovali nejrůznější předpovědi počasí i prognózy amatérských meteorologů ohledně počasí na sobotu 11.srpna. Ačkoli se zdálo, že nám počasí letos ukáže svou přívětivější letní tvář, sobotní časné ráno nás přivítalo zataženou oblohou a hustým deštěm, takže prodejci a řemeslníci při přípravě místa pěkně promokli. Okolo 20 stánkařů kvůli počasí dokonce vůbec nedorazilo. S příjezdem prvních návštěvníků nám však počasí začalo ukazovat svoji vlídnější tvář a déšť se změnil na přeháňky a později dokonce úplně ustal.
I přes tyto počáteční nevalné vyhlídky letošní akci navštívilo 5.919 platících návštěvníků a další tisíce návštěvníků, kteří mají volný vstup (důchodci nad 70 let, děti do 15 let a zdravotně postižení včetně doprovodu). Z jejich reakcí víme, že valná většina z nich Lidová řemesla navštěvuje opakovaně, a to jak z důvodu zaměření akce a prodejního sortimentu, tak i díky pestrému doprovodnému programu.

Kladných reakcí se nám dostalo ohledně hudební produkce na obou pódiích, představení obou loutkových divadel a letos nové atrakce – obří nafukovací skluzavky, jež byla stále v obležení dětí. Spokojené tváře téměř 180 trhovců dávaly jasně najevo, že ranní déšť je zapomenut a vracet se budou vesměs spokojení a natěšení na příští ročník. Jen pro příklad: ráno ve frontě na registraci, za hustého deště, jsem oslovil jednoho zcela mokrého trhovce s otázkou: „Tak jak to dneska vidíte? Počasí strašné, že?“ A jeho odpověď? „Pane, tady to není na riziko, v Kohoutově prodám vždycky.“ Doufám, že i pro vás, občany Kohoutova, chataře, chalupáře a návštěvníky, jsou drobná omezení a změna některých pravidel pro tento den vyváženy zážitky a atmosférou akce samotné. Věřím, že i když jsme všichni rádi, že ten „blázinec“ už skončil, stejně se už všichni začínáme těšit na 10.srpen 2013, na ten další už devatenáctý. Přeji vám všem krásné babí léto, hodně hub a co nejbarevnější podzim.

Pavel Horáček