30. 3. na 31. 3. 2012 jsme se připojili k celostátní akci „Noc s Andersenem“. Je to noc, která je věnována nejen na podporu čtenářství, ale v dnešní době se dá říci, že je i prospěšná pro zlepšení vzájemné komunikace mezi dětmi.  Je to večer plný her, zábavy, ale i přemýšlení a vzájemného porozumění.

Poněvadž je v současné době v naší vesnici docela dost dětí, které by o tuto akci měly zájem, rozhodla jsem se dle svých možností zorganizovat po několika letech opět  dvě  Noci s Andersenem, jednu pro menší děti – do 10 let a tu druhou pro děti od 10 let do….

Na Noc pro starší děti jich přišlo 16 a probíhala v termínu celostátní akce. Alespoň pomyslně, jelikož na tak známý „chat“ mezi jednotlivými knihovnami jsme trochu pozapomněli. Nicméně četli jsme úryvky z „Kytice“ (až jsem byla překvapena, jak moc toto dílo děti znají a dokonce některé pasáže zvládají recitovat ve 12 a 13 letech z paměti) z „Povídek z jedné a druhé kapsy“ a vrátili jsme se i k pohádkám, které napsali K. Čapek, B. Němcová a K. J. Erben.

Samozřejmě jsme pouze nečetli, vytvářeli jsme trička s logem, hráli různé soutěže, zkusili jsme si i dotvořit pohádky dle své fantazie, někteří písemně jiní divadelně. Prošli jsme noční šipkovanou s úkoly, které se týkaly pohádkových postav. Část dětí šla spát kolem 2 hodin ráno a usínaly při čtení pohádky o Zlatovlásce, ostatní ještě hrály hry a vydržely se spaním až do ranních hodin. Všem dětem děkuji za to, že spolu vydržely, neurážely se, hrály fair-play a dokázaly spolu komunikovat a spolupracovat.

Noc s Andersenem pro mladší byla z důvodu nemoci přesunuta na pátek 13. 4. 2012. Fotodokumentaci naleznete na stránkách Honzy Bucka – kohoutov.cz